Tüm Detaylarıyla Tom Hardy’li Capone Filmi: Ne Zaman Geliyor?

Tüm Detaylarıyla Tom Hardy’li Capone Filmi: Ne Zaman Geliyor?

Capone filmi 2020 yılının mayıs ayında vizyona girecek bir biyografi filmidir. Film, Josh Tank tarafından yönetilmiştir ve filde Al Capone karakterini Tom Hardy canlandırmıştır. Yayıncı şirket olan Verticak Entertainment, filmin vizyon tarihini 12 Mayıs 2020 olarak belirlemiştir. Film, Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır ve dili İngilizcedir.

Capone Filminde Yer Alan Oyuncular

Filmin oyuncu kadrosu oldukça geniştir. Filmde oynayan oyunculardan bazıları şunlardır:

  • Tom Hardy – Al Capone
  • Jack Lowden – FBI Ajanı Crawford
  • Kathrine Narducci – Rosie Capone
  • Matt Dillon – Johnny

Capone Filmin Yapım Süreci

Film, 2016 yılında duyurulmuştur fakat çekimlere başlanması zaman almıştır. Filmin adının Fonzo olacağı düşünülüyordu fakat 2018 yılında çekimlere başlandığında filmin adı Capone olarak duyuruldu. 15 Nisan 2020 tarihinde ilk fragman yayınlandı.

Capone Filminin Konusu 

Film, ünlü bir gangster olan Alphonse Gabriel Capone’un hayatını anlatmaktadır. Filmi Al Capone olarak da bilinen bu gangsterin 11 yıl boyunca hapiste kalmasından sonra dışarı çıkışını ve dışarıda yaptıklarını anlatmaktadır.

Al Capone Kimdir?

12 Ocak 1899 yılında doğmuş ve 25 Ocak 1947 yılında hayatını kaybetmiştir. Scarface olarak da bilinmektedir. Ailesi, Amerika Birleşik Devletleri’ne giden İtalyan göçmenlerdi. Toplamda sekiz kardeştiler. Chicago Outfit adlı sendikanın patronu ve kurucusudur. Bu sendika aynı zamanda bir suç çetesidir. 7 yıl boyunca suç patronu olduktan sonra 33 yaşında hapse girmiştir.

Capone, genç yaşında küçük suç örgütlerine girmişti. Henüz 14 yaşındayken öğretmeninin yüzüne vurduğu için okuldan atılmıştı. Bir gangster olan John Torrio’dan etkilenmişti ve onun izinden gidiyordu.

19 yaşındayken Mae Josephine Coughlin ile evlendi ve Albert Francis Capone adlı bir çocukları oldu. Çift, Capone’un gangsterliğine rağmen iyi bir evlilikleri olduğunu ve mutlu olduklarını söylemişlerdir.

Hapse girdikten sonra sağlığı git gide kötüleşen Capone, 1939 yılında hapisten çıktı ve 1947 yılında hayatını kaybetti.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir