The Half Of İt Film Konusu ve Oyuncu Kadrosu

The Half Of İt Film Konusu ve Oyuncu Kadrosu

The Half Of İt Filmi

Daha önce saving face filminden tanıdığımız Çinli senarist ve yönetmen Alice wu tarafından yazılan ve yönetilen, bir Amerikan drama-romantik komedi tarzı filmidir. Günümüz gençlik sorunları yanında duygusal farklılık konulu macera olarak nitelendirilen film, Çinli yönetmenin Amerika’da çıkardığı önemli işlerden biri olma özelliğini de taşır. İlk etapta Tribeca film festivalinde yayınlanan film izleyicilerinden beğeni toplamıştır ve Postmodern gençlik filmlerinin günümüzde yabana atılmaması gerektiğini bir nevi göstermiş oldular. Film derslerinde çok başarılı liseli bir öğrenci olan ve şehirden izole kalmış küçük bir kasaba da yaşayan Ellie chu’nun liseli öğrenciler için hazırladığı ekstra para kazanma adlı ödevleri yapmaktadır ve durgun hayatından bunaldığı için kendine yeni maceralar araması sonucu giriştiği maceraları konu ediniyor.

The Half Of İt Filmi Konusu

Utangaç bir lise öğrencisi olan Ellie Chu, lise öğrencileri için ödevler hazırlamaktadır ve şehirden oldukça uzakta bir kasaba olan Squahamish’te yaşamaktadır. Bu kasabada kendini çok yalnız ve izole olmuş hisseden ellie yeni bir arkadaş edinmek ister. Bir gün okul takımının sporcusu Paul munsky adında bir öğrenci platonik aşkı Aster florese aşk mektubu yazması için ellie ye teklif de bulunur. Ellie bu teklifi isteksizce kabul eder. Yazılan mektuplar ve Aster floresin’de sonunda dahil olduğu bu aşk macerasının sonunda bu üçlü beklenmedik maceralara atılır ve ellie chu duygusal anlamda daha önce bilmediği yönlerini keşfeder ve bu üçlü arasında ilginç bir dostluk bağı kurulur.

The Half Of İt Oyuncular

  • Leah chu -ellie chu
  • Daniel diemer – paul munsky
  • Alexxis lemire – aster flores
  • Catherine curtin – collen munsky
  • Collin chou- edwin chou
  • Enrique murciano -deacon flores
  • Wolfgang novogratz-trig carson
  • Becky ann baker – gezelschap

Yönetmen: Alice Wu

Yapımcı: Anthony Bregman

The Half Of İt Ne zaman yayınlanacak?

Nisan 2019 tarihinde çekimlerine başlandığı duyurulan film Anthony Bregman yapımcılığında Netflix aracılığı ile piyasaya çıkacağı ilk bilgilerdir. Tribeca film festivali’nde gösteriminden sonra tahmini gösterime girme tarihi ise nisan ayında belirlenmesine rağmen covid 19 pandemisi sebebiyle 1 Mayıs 2020 tarihine ertelenmiştir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir