Spectros Dizi Konusu

Spectros Dizi Konusu

Spectros Dizi Konusu

Şubat 2020’de izleyiciyle buluşan yeni Netflix dizisi Spectros, gerilim türünde senaryosuyla dikkat çekiyor. Fragmanıyla bile oldukça ilgi toplayan Brezilya yapımı Spectros dizi konusu itibariyle doğaüstü ögeler de barındırıyor. İlk sezon için toplam 7 bölümü çekilmiş olan dizinin bölümlerinin süresi 40-60 dakika olarak belirlenmiş. Sürükleyici ve akıcı anlatımı ve sıkmayan süresi sayesinde özellikle bu türde dizi-film severler için izlenilecek diziler listesinde yer almaya aday görünüyor.

Fantastik türündeki Spectros dizi konusu oldukça orijinal. Dizide; hayaletler ve büyücüler arasında devam eden savaşın ortasında sürpriz bir şekilde kendini bulan bir lise öğrencisi olan Pardal’ın ve arkadaşlarının hikâyesi anlatılıyor. Dizi orta halli ve düşük bütçeli bir proje olarak yayınlanmış olmasına rağmen ilk bölümler itibariyle seyirciyi kendine bağlamış durumda. Zaman zaman aksiyon dolu sahnelere de yer verilirken, intikam için bekleyen Şinto hayaletlerinin gerçek dünyaya geçmelerini engellemek isteyen büyücülerle olan savaşı özel efektlerle süslenmiş bir şekilde ekrana geliyor.

Brezilya’nın sokaklarını ve şehir hayatını da ekrana başarılı bir şekilde yansıtan dizi Spectros, genç bir oyuncu kadrosuna sahip. Doğal oyunculukları ve farklı konusu sayesinde diğer Brezilya dizilerinden farklı bir çizgide olan dizi, 5,9 gibi ortalama bir IMDB puanına sahip.

Hayaletler İntikam Peşinde

Brezilya Sao Paulo’da geçen dizi bir mezarlık sahnesi ve beyaz bir hayaletin ilgi çeken konuşması ile başlıyor. Dizinin senaryosunun ortaya çıkması aşamasında Japon efsanelerinden de faydalanılmış. Japon Şinto hayaletlerinin gerçek dünyaya dönmek istemesi, Brezilyalı büyücülerin buna engel olmak istemesiyle başlayan bu gizli savaşa bir şekilde dâhil olan Pardal, Mila ve Carla olayların derinine indiğinde bambaşka gerçeklerle yüzleşecekler. Dizide fazla ayrıntıya ve çoğunlukla geri dönüş sahnelerine yer veriliyor olsa da izlenmeye değer bir konusu var.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz en iyi diziler kategorimize de göz atmanızı öneriyoruz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir