Puerta 7 Dizi Konusu

Puerta 7 Dizi Konusu

Puerta 7 Dizi Konusu

Puerta 7, kendinden emin ve hedefine ulaşma konusunda kararlı görünen sivil toplum aktivisti Diana isimli bir kadının Arjantin’de boy gösteren popüler bir futbol kulübünün oldukça fanatik taraftar grubunu çevreleyen şiddet olaylarını ve yolsuzluk çemberini kırmaya çalışmasını ekranlara yansıtıyor.

Hikâyenin başlangıcında bir Ferroviarios taraftarının kritik öneme sahip bir karşılaşma sırasında bıçaklanmasıyla arkadaşları bu olayın intikamını almak üzere harekete geçer. Bu arada sivil toplum aktivisti Diana’ya bir iş teklifi gelir. Erkeklerin egemen olduğu dünyasında karşısına çıkan tüm zorlayıcı engelleri birer birer aşmaya ve kulübü yolsuzluk sarmalından temizleyerek ailesinin adını temize çıkarma hedefindeki Diana yeni görevinde ilk iş olarak stadyum güvenliğinde bazı önemli değişiklikler yapar. Holiganlar ile Ferroviarios’un güvenlik ekibi arasındaki tansiyonun giderek yükselmesiyle Lomito ve Diana karşı karşıya gelir.

Puerta 7 Oyuncuları

Puerta 7 dizisinin oyuncu kadrosunda ana karakter Diana’ya Dolores Fonzi hayat verirken;  Esteban Lamothe ve Carlos Belloso ikilisi dizinin diğer iki önemli rolünü üstleniyorlar.

Daniel Aráoz, Antonio Grimaui, Juan Gil Navarro, Ignacio Quesada, Daniel Valenzuela ve Mónica Ayos ise oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler.

Puerta 7 İlk Bölüm Ne Zaman?

Puerta 7 dizisinin ilk sezonu toplamda sekiz bölümden oluşuyor. İlk bölüm 21 Şubat 2020 Cuma günü dijital yayın platformu Netflix’te izleyiciyle buluştu. Netflix’teki dizilerin sezonları bilindiği üzere toplu olarak abonelere sunuluyor. Dolayısıyla Puerta 7 dizisinin ilk sezonunu oluşturan sekiz bölümün hepsi aynı gün içinde Netflix arşivine eklendi. Şu anda ilk sezonu bir oturuşta bitirebilmek mümkün.

Bu arada Diana’nın güç gösterisiyle sonlanan ilk sezonunun ardından Puerta 7’nin ikinci sezonunun ne zaman geleceği merak ediliyor. Netflix, dizinin yeni bir sezon ile dönüp dönmeyeceği konusundaki kararı yakın bir zamanda açıklayacak.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir