En İyi Tom Cruise Filmleri

En İyi Tom Cruise Filmleri

En İyi Tom Cruise Filmleri

Dünya çapında aktörleri saymak istersek bu listenin başında olacak olan isimlerde bir tanesi de şüphesiz Tom Cruise’dur. Tom Cruise ile ilgili olarak izleyenler bebeksiz yüz ifadesinden daha çok yakışıklı bir erkek olduğunu belirtmektedirler. En iyi Tom Cruise filmleri sizler için araştırdık.

Yağmur Adam, 1988 yılında en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi orijinal senaryo, en iyi film dallarında Oscar ödülünü kazanan bir filmdir. Değişik bir hastalığa sahip olan Raymond ile şatafatlı bir hayat süren Charlie’ nin komik ve dramatik hikayesi anlatılıyor.

Manolya, 1999 yapımı olan film 16 farklı dalda Altın Küre ödülünü kazandı. Polis memuru olan Jim’in bir ceset ile karşılaşması sonucu yaşanan olaylar anlatılmaktadır.

Yarının Sınırında, 2014 yapımı olan film büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. Filmde dünyayı etkisi altına alan ve giderek tehlikeli boyuta taşınan uzaylı istilası anlatılmaktadır.

Görevimiz Tehlike, Tom Cruise diyince aklımıza gelen ilk yapımlardan bir tanesi de şüphesiz ki görevimiz tehlikedir. Bir çok serisi çekilen film aksiyon dalında izleyici ile buluşmuş ve büyük bir beğeni kazanmıştır. Ajan Ethan Hunt ve görev arkadaşlarının hikayesi anlatılmaktadır.

Son Samuray, 2003 yılında gösterime girmiş olan film gösterildiği yılda büyük ses getirmeyi başarmıştır. Japonya’nın modernizasyonu anlatılmaktadır. Kıdemli kaptan Nathan Algern Japonya’dan esrarengiz bir teklif almıştır. Bundan sonra kaptanın hayatında yaşanacak olan olaylar anlatılmaktadır.

Birkaç İyi Adam, Tom Cruise ile özdeşleşen bu film aradan uzun yıllar geçmesine rağmen günümüzde de halen izlenmektedir. 1992 yılı yapımı olan filmde başrolde Demi Moore da yer almaktadır. Arabulucu bir avukatın hayatı konu edilmektedir.

Vampirle Görüşme 1994 yılı yapımı bir filmdir. Romandan beyaz perdeye uyarlanmasına rağmen büyük bir beğeni toplamıştır. Soylu bir adamın vampir tarafından ısırılmasını konu almaktadır.

The Others, 2.Dünya Savaşı sonrasında Gareve’nin başına gelen esrarengiz olayları konu almaktadır. 2001 yapımı olan film gerilim türünde izleyici ile buluşmaktadır.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz En İyi 5 Jean-Claude Van Damme Filmi yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

En iyi Tom Cruise filmleri bu şekilde sizler ile paylaşmış olduk.

Share

One thought on “En İyi Tom Cruise Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir