En iyi 10 Jason Statham filmi

En iyi 10 Jason Statham filmi

En iyi 10 Jason Statham filmi

26 Temmuz 1972 Londro doğumlu olan Jason Statham, oyunculuk hayatına Bacon isimli film ile başlamıştır. 2002 yılında oynadığı taşıyıcı filmi ile tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. En iyi 10 Jason Statham filmi arasında en üst sırada Taşıyıcı filmi bulunmaktadır. Hollywood da dublör kullanmayan aktörlerden birisidir.

Banka işi, yaşanmış 35 yıldan fazla bir zaman önce Londra’da meydana gelen sıra dışı bir olaydan ve çözülememiş bir soygun hikâyesinden yola çıkılarak beyaz perdeye uyarlanmıştır. Filmde entrika, gizem, skandal ve suç hepsi bir arada bulunmaktadır.

İtalyan işi, azılı suçlu Charlie Croker liderliğindeki suç çetesinin macerası konu edinmektedir. Çetenin amacı Los Angeles tarihindeki en büyük trafik sıkışıklığına neden olarak altın soygunun gerçekleştirmek istemektedir. Amaçları trafik açılana kadar ortadan kaybolmaktır.

Taşıyıcı, En iyi 10 Jason Statham filminin en iyisi olan filmde Frank rolünde olan aktör, hiç tanımadığı ve öğrenmek istemediği müşterilerinden aldığı paketleri istenilen adreslere götürmektedir. Son görevinde aldığı paketin hareket ettiğini gören Frank kendi kurallarını çiğneyecek ve paketi açacaktır.

Mekanik, yeraltı örgütünün olası düşmanlı ortadan kaldırmak için tuttukları suikastçılara verdikleri isimdir. Kahramanımız Arthur Bishop, eli çabuk, temiz iş çıkaran profesyonel bir mekaniktir. Örgütle arasındaki bağlantıyı sağlayan menajeri Koca Harry’ i bile öldürebilecek kadar profesyonel bir mekaniktir.

Taşıyıcı 2, taşıyıcı 1’in devam filmi niteliğindedir. Frank Martin eski özel kuvvetler uzmanıdır. İşinden ayrıldıktan sonra taşıyıcı olmaya karar verir ve tanımadıği kişilerden bilmediği paketleri istenilen adreslere taşımaya başlar. Taşıyıcı filminden daha çok aksiyon ve daha çok macera içermektedir.

Tetikçi, Mark Wahlberg tüm zamanların en iyi nişancısı olarak ün salmıştır. Nişancılıktan emekli olan Mark Wahlberg, son bir görev için kendisinden istenilen yardımı geri çevirmeyecektir. Ancak asıl amacın Amerikan başkanına suikast olduğunu öğrenince işler değişir ve başkanı korumak için elinden geleni yapacaktır.

Koruyucu, 12 yaşındaki Çinli kızı kaçıran Rus mafyasının şikesini bozarak hayatı allak bullak olan Luke Wright’in macera dolu hayatı konu edinmektedir.

Ateşten kalbe akıldan dumana,- bir arkadaş grubunun hayatını konu edinmektedir. Kumarda yüklü bir miktar para kazanmayı hedefleyen grubun başına gelen olaylar anlatılmaktadır.

Ölüm yarışı, mahkûm Jensen Ames’in hayatta kalmak için yarışmak zorunda kaldığı filmde serbest kalmak için başından geçenler anlatılmaktadır.

Hızlı ve öfkeli: Hobbs ve Shaw, filmde insan ırkının hayatını tehlikeye sokabilecek bir güce karşı ortak hareket etmek zorunda kalan ve birbirlerinden hiç hoşlanmayan Hobbs ve Shaw’ın aralarında geçen ve kötü adamlara karşı mücadelelerini konu edinmektedir.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz en iyi film listeleri yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir