Black Mirror Konusu ve Oyuncuları

Black Mirror Konusu ve Oyuncuları

Black Mirror Konusu ve Oyuncuları

İngiltere yapımı, drama, bilim kurgu, macera türündeki TV dizisi olan Black Mirror 2011 yılında yayın hayatına başladı. Yeni bölümleriyle seyircisiyle buluşmaya devam eden dizi, bu tür dizi ve film severlerin gözdesi. Netflix kanalıyla izleyiciye sunulan dizi, +18 seyirciye daha fazla hitap ediyor. Dizi, teknolojik gelişmeler ve bu gelişmelerin yakın gelecekteki artı ve eksilerini ilginç bir anlatım tarzıyla ekrana taşıyor.

Genel anlamda dünya üzerindeki toplumsal ve bireysel sorunları, siyaseti, sanatı ve sanatçıyı, hızla gelişen teknolojiyi eleştirel bir dille yansıtan Black Mirror dizisi, anlatmak istediklerini ağırlıklı olarak bilim kurgu türünde ele alıyor. Dizinin yayınlanan her yeni bölümünde korkuyu, heyecanı, merakı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Her sezon ve her bölümde farklı konular ve başka oyunculara yer veriliyor. IMDB puanı on üzerinden 8/8 olan Black Mirror, aynı zamanda ödül listesi kabarık bir yapım. Dizinin yazarı ve aynı zamanda yapımcısı olan Charlie Broker, her bölümde farklı bir konuyu ele alarak izleyiciyi dizi boyunca adeta hipnotize ediyor. Black Mirror, bir nevi insanlığın karanlık geleceğine yolculuk, geleceği gösteren kara bir ayna.

Black Mirror Oyuncuları

Black Mirror dizisi kısa süreli bölümlerden oluşan uzun soluklu bir dizi. Diziyi bu denli dinamik tutan şeylerden biri de şüphesiz her bölüm farklı konu işlenmesi ve her sezon farklı konuklara yer verilmesi. Bu sebeple kemik bir kadro saymak mümkün değil. Dizide çoğunlukla yardımcı oyuncular yer alırken kimi zamanda ünlü oyuncular dâhil ediliyor.

Dizinin en son yayınlanan sezonunun üç bölümünde yer alan Miley Cyrus yer almış ve çok konuşulmuştu. Dizide yer aldığı bölümler için çok mutlu olduğunu, böyle bir yapımda yer aldığı için şanslı olduğunu da belirten Cyrus bir pop şarkıcısını canlandırmıştı. Yine 5. sezonda yer alacak olan ünlü isimlerden biri de Andrew Scott. Black Mirror’da en sevilen ve en ilgi çeken bölümlerdeki oyuncular daha fazla akılda kalıcı oluyor. Efsane denilecek bölümler ve yer alan oyunculardan bahsetmek gerekirse; Striking Vipers bölümünde yer alan Anthony Mackie, Fifteen Million Merits bölümünde Daniel Kaluuya ve Jessica Brown, Metalhead bölümünde Maxine Peake en sevilen Black Mirror oyuncuları arasında sayılabilecek isimlerdir.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Desenfrenadas Nasıl Bir Dizi başlıklı yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Share

One thought on “Black Mirror Konusu ve Oyuncuları

  1. Her bölümde farklı yönetmen, farklı oyuncular, farklı senaristler ama her biri ayrı güzel film gibi bölümler yapıyorlar. Bilim kurgu ve teknolojinin olası zararlı sonuçlarını merak edenlere öneririm Black Mirror dizi serisini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir